NOVÍ ROBOTI NA INTEGROVANÉ STŘEDNÍ ŠKOLE VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

NOVÍ ROBOTI NA INTEGROVANÉ STŘEDNÍ ŠKOLE VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ 19 Zář

Slavnostním otevřením nově vybudovaných laboratoří pro žáky strojních, chemických a elektro oborů byl zakončen rozsáhlý projekt rekonstrukce chemické laboratoře a učebny robotiky.

K oficiálnímu odhalení nových prostor došlo dne 19. září 2024 za přítomnosti zástupců Zlínského kraje, hlavních dodavatelů stavby, vybavení, technologií a sociálních partnerů školy, např. z firem DEZA, a. s., CS Cabot, spol. s r. o., PWO Czech republic a. s.

O přestřižení pásky se k velké radosti školy postarali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová, místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková a za žáky školy slečna Alena Koláčková, členka školské rady.

V rámci slavnostního otevření mohli hosté poznat činnost žáků školy na nových technologiích. Nejvýraznějším momentem byly ukázky práce kolaborativních robotů, se kterými pracovali žáci školy.

Nové učebny představují výrazný posun ve výuce technických oborů, žáci zde budou moci pracovat a vzdělávat se v novém prostřední a za využití moderní techniky. Nově vybavené prostory ukazují možnost popularizace technického vzdělávání ve Zlínském kraji pro nastupující mladou generaci.

Náklady modernizace se vyšplhaly téměř na 18 milionů korun. Převážnou část škola čerpala ze strukturálních fondů EU a zbylou část investoval zřizovatel, Zlínský kraj.

Děkujeme všem, kteří se na realizaci projektu podíleli – zřizovateli školy, dodavatelům a v neposlední řadě také zaměstnancům školy, jež s velkým nasazením dotáhli projekt do zdárného konce.

„Jsme velmi rádi za aktivní střední odborné školy v našem kraji snažící se udržet krok s vývojem technologií, a tím zvýšit konkurenceschopnost našich absolventů na trhu práce. Integrovaná střední škola Valašské Meziříčí patří mezi tyto školy a společně doufáme, že nové moderní prostory ocení především žáci školy, nejen současní, ale i ti budoucí. Přejeme škole mnoho dalších úspěchů,“ dodali na závěr hejtman Radim Holiš a radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová. Dále ocenili úzkou spolupráci školy s firmami, které se takto stále častěji zapojují do vzdělávání žáků technických oborů.

Přiložené fotografie